صفحه اصلی arrow اخبار باشگاه آرامش

اخبار باشگاه آرامش

- پياده‌روي به ترك سيگار كمك مي‌كند

مطالعات محققان دانشگاه اكستر انگليس نشان داد كه ورزش‌هاي سريع و كوتاه از قبيل پياده‌روي تند پنج دقيقه‌اي به دفع نيكوتين از بدن فردي كه در حال ترك سيگار است‚ كمك مي‌كند. آنان مي‌گويند: چنانچه موفق به يافتن چنين اثري در داروها مي‌شديم‚ در اندك مدتي اين دارو ناياب مي‌شد. اين در حالي است كه برخي از كارشناسان معتقدند اثرات پياده ‌روي بر سلا‌مت انسان را در هيچ دارويي نمي‌توان يافت.

- استرس در خانواده تاثيرات منفي طولا‌ني مدتي بر نوجوانان دارد

مطالعات محققان دانشگاه نيويورك نشان مي‌دهد خشونت و پرخاشگري در خانواده باعث بروز مشكلا‌ت جسمي درازمدت ناشي از استرس و تنش در نوجوانان مي‌شود. در مقابل‚ اين مطالعات نشان مي‌دهند كه وجود يك مادر حمايت كننده و همراه‚ ميزان تغييرات منفي فيزيولوژيكي را در نوجوانان به حد چشمگيري كاهش مي‌دهد.

- افسردگي و اضطراب شايع‌ترين علت مراجعه دانشجويان ايراني به روانپزشك است

مطالعات انجام شده حاكي از آن است كه افسردگي و اضطراب شايع‌ترين علل مراجعه دانشجويان به روانپزشك مي‌باشد كه در اين ميان‚ دختران بيشتر از پسران براي برطرف كردن مشكلا‌ت خود اقدام مي‌كنند كه البته اين‚ نه به معناي ابتلا‌ي بيشتر‚ كه به دليل پذيرش واقعيت از سوي دختران است.
كارشناسان‚ فعاليت بيشتر مراكز خدمات تخصصي مشاوره در محيط‌هاي دانشگاهي و خوابگاه‌ها‚ برگزاري دوره‌ها و كارگاه‌هاي آموزش سلا‌مت روان و استفاده تسهيل شده‌ي دانشجويان از اين خدمات را در كاهش عوارض اين اختلا‌لا‌ت و پيشگيري از لطمه‌هاي تحصيلي و زندگي دانشجويان موثر دانسته‌اند.

- توصيه متخصصان حنجره براي مراقبت از صدا

كارشناسان بيماري‌هاي حنجره و اختلا‌لا‌ت صوتي به افرادي كه استفاده از صدا لا‌زمه‌ي شغل‌شان است مانند معلمان‚ سخنرانان‚ دوبلورها‚ گويندگان راديو و تلويزيون و خوانندگان‚ توصيه مي‌كنند براي تكلم‚ سه معيار مهم را در نظر بگيرند و به آن عمل كنند.
اين كارشناسان معتقدند وارد نكردن استرس به حنجره‚ مهمترين عامل در مراقبت از صدا است. به همين منظور توصيه مي‌كنند ضمن دوري از استرس‚ به آرامي و شمرده صحبت كنيم و با تمرين‌هاي فن بيان بر صدايمان مسلط‌تر شويم.
دومين مورد‚ خودداري از مصرف دخانيات و قرار گرفتن در محيط‌هاي آلوده به دود و غبار غليظ مي‌باشد.
پرهيز از مصرف مواد خيلي سرد يا خيلي داغ و يا تند و محرك‚ سومين توصيه براي مراقبت از صدا و حنجره است.

- نابينايان مادرزاد هم مي‌توانند ببينند

محققان دانشگاه هاروارد با ابداع روشي تازه اميدوارند بتوانند از طريق پيوند يك پروتز زيستي كه از بافت چشم عبور مي‌كند روشي براي درمان بسياري از انواع نابينايي‌ها بيابند.
به گفته اين محققان‚ با اين روش در آينده امكان بازگرداندن بينايي در افراد مبتلا‌ به كوري مادرزاد و يا حتي افرادي كه كل چشم آنان آسيب ديده است نيز فراهم خواهد شد.
اگرچه اين مطالعات هنوز در مراحل اوليه قرار دارد‚ محققان مشغول طراحي وسيله‌‌اي هستند كه تصاوير را از يك دوربين ديجيتال به تكانه‌هاي عصبي تبديل كرده‚ سپس اين اطلا‌عات را به سيستم بينايي مي‌رساند و در نهايت فرد قادر به ديدن خواهد بود.

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>
نتایج 1 - 9 از 15
طراحی سایت توسط پارس میزبان